Rebecca Warner: “Zodat je met vertrouwen verder kunt”.

Persoonlijke therapie en praktijkgerichte opleidingen in cognitieve gedragstherapie. Met aandacht, ervaring en structuur helpen we je om verder te groeien – als cliënt, psycholoog of supervisor.

CGT-opleidingen, VCGt-supervisie en cognitieve gedragstherapie

Als gezondheidszorgpsycholoog (afgekort: GZ-psycholoog) ben ik geregistreerd in het BIG-register. Dit is een Nederlandse databank met gezondheidswerkers die de overheid erkent.

ALLE DETAILS OVER DE BASISCURSUS CGT OP EEN RIJ

De cursus begint met een inleiding in de cognitieve gedragstherapie en bestaat in totaal uit twee delen. In het eerste deel ligt de focus op het opstellen van een behandelplan. Hiervoor leer je gebruik te maken van verschillende analyses en gesprekstechnieken om je cliënten te motiveren met de behandeling aan de slag te gaan.  

Na het tweede cursusdeel weet je hoe je cognitieve gedragstherapie toepast bij diverse psychische stoornissen. Zo leer je onder andere verschillende cognitieve technieken en het uitvoeren van exposure en gedragsexperimenten.  

Welke onderwerpen komen er in de cursus aan bod?

De kenmerken en achtergrond van cognitieve gedragstherapie.  

De behandelfasen van het cognitief gedragstherapeutisch proces.  

De therapeutische relatie en het motiveren van cliënten.  

Het diagnostisch proces: opstellen van analyses en behandelplan.  

De behandeling van verschillende psychische klachten, namelijk:

Angst- en stemmingsstoornissen;  

Stress gerelateerde klachten. 

Verschillende cognitieve technieken en hoe je ze toepast. 

Ingewikkelde therapeutische interacties en hoe je daarmee omgaat.  

Wat kan je na afloop van de cursus?

Op een cognitief gedragstherapeutische manier denken.  

Betekenisanalyses en functieanalyses opstellen en interventiestrategieën ontwerpen.  

De kenmerken van de verschillende angst- en stemmingsstoornissen beschrijven.  

Biologische, psychologische, leertheoretische en systeemverklaringen voor het ontstaan van angst- en stemmingsstoornissen benoemen. 

Vaststellen welk behandelprogramma voor een cliënt het meest geschikt is op grond van wetenschappelijke inzichten.  

Een individueel behandelplan opstellen en een behandeling uitvoeren, evalueren en afsluiten, op grond van diagnostiek en indicatiestelling.  

Een adequate werkrelatie met cliënten opbouwen en onderhouden en, waar nodig, het systeem daarbij betrekken.  

Hoe leer je?

De cursus bestaat uit 10 lessen en e-learning, waarin je in totaal 100 uur onderwijs volgt. De lessen bestaan uit:  

Theoretische en praktijkgerichte uitleg;  

Literatuurstudie en -besprekingen;  

Demonstraties (door de docent en videofragmenten);  

Veel oefenen van vaardigheden in rollenspellen (in tweetallen en subgroepen, plenair en met een actrice); 

Praktijkopdrachten;  

Casuïstiekbespreking.  

Daarnaast bereid je je thuis voor op de lessen door het lezen van literatuur (350 uur), het volgen van de e-learning lessen en het uitvoeren van opdrachten in de praktijk.  

begin je carrière sterk met de basiscursus cgt

Wil jij als psycholoog direct aan de slag met cognitieve gedragstherapie? Leer faba’s en CGT-technieken in een VGCt-geaccrediteerde cursus die je direct in de praktijk kunt toepassen.

• Blended leren; volg de lessen in Rotterdam of online

• Kleine groepen en persoonlijke begeleiding

• Aandacht voor jouw leerdoelen en professionele groei

Start: 6 september 2025
Locatie: Rotterdam (naast CS) of online
Investering: € 2496,- (betaling in 3 termijnen mogelijk)

Beperkte plaatsen beschikbaar. Wacht niet te lang met inschrijven.

ontdek of de basiscursus cgt bij je past

Twijfel je of de basiscursus CGT bij jou past?

Volg gratis de online informatieavond op 16 juli 2026 en ontdek of de basiscursus aansluit bij jouw ambities.

• Uitleg over de inhoud en opbouw van de basiscursus CGT

• Inzicht in het VGCt-traject en wat de cursus daarin betekent

• Ruimte om al je vragen te stellen

• Online via Zoom (19.00 – 20.30 uur)

De informatieavond is gratis. Meld je aan en ontdek of de basiscursus de juiste volgende stap voor jou is.

begin je carrière sterk met de basiscursus cgt

Wil jij als psycholoog direct aan de slag met cognitieve gedragstherapie? Leer faba’s en CGT-technieken in een VGCt-geaccrediteerde cursus die je direct in de praktijk kunt toepassen.

• Blended leren; volg de lessen in Rotterdam of online

• Kleine groepen en persoonlijke begeleiding

• Aandacht voor jouw leerdoelen en professionele groei

Start: 6 september 2025
Locatie: Rotterdam (naast CS) of online
Investering: € 2496,- (betaling in 3 termijnen mogelijk)

Beperkte plaatsen beschikbaar. Wacht niet te lang met inschrijven.