Rebecca Warner: “Zodat je met vertrouwen verder kunt”.

Persoonlijke therapie en praktijkgerichte opleidingen in cognitieve gedragstherapie. Met aandacht, ervaring en structuur helpen we je om verder te groeien – als cliënt, psycholoog of supervisor.

CGT-opleidingen, VCGt-supervisie en cognitieve gedragstherapie

Als gezondheidszorgpsycholoog (afgekort: GZ-psycholoog) ben ik geregistreerd in het BIG-register. Dit is een Nederlandse databank met gezondheidswerkers die de overheid erkent.

Functieanalyse en betekenisanalyse – Opfrissen

✔ Je krijgt de theorie van de functieanalyse en betekenisanalyse weer scherp 

✔ Je hebt meer houvast bij het bespreken en uitleggen van de belangrijkste begrippen en onderdelen van de analyses 

✔ Je kunt de huidige theorie en notatie plaatsen 

✔ Je legt een stevige basis voor verdere verdieping van de faba’s 

 

€ 147,00

Weer overzicht in Functieanalyse en betekenisanalyse

Deze workshop is speciaal ontwikkeld voor therapeuten en supervisoren die hun kennis van de functieanalyse (FA) en betekenisanalyse (BA) willen opfrissen. Misschien heb je de analyses jaren geleden tijdens je opleiding geleerd, maar gebruik je ze inmiddels minder vaak. Of misschien heb je het nieuwe boek aangeschaft, en vind je het prettig om samen overzicht te krijgen in alle modellen, begrippen en ontwikkelingen. 

Tijdens deze workshop brengen we de basis van de functie- en betekenisanalyses opnieuw in kaart. We bespreken de belangrijkste uitgangspunten van het model en zorgen ervoor dat je weer overzicht krijgt in de theorie en de verschillende onderdelen van de analyses. 

Tijdens deze workshop staat centraal: 

 ✔ De basisprincipes van de functieanalyse en betekenisanalyse 

✔ De belangrijkste begrippen en onderdelen van het model 

✔ De huidige theoretische uitgangspunten 

✔ Het creëren van een stevig fundament voor verdere verdieping 

Deze workshop is bedoeld als opfrisser. Het doel is niet om alle nuances van de analyses te behandelen, maar om de basis weer helder te krijgen en voldoende overzicht te creëren om verder te bouwen op je kennis. Hierna kun je je in niveau 2 gericht verdiepen in de onderdelen van FA en BA die voor jouw werk relevant zijn. 

Past deze workshop bij jou? 

De workshop past bij jou jou als CGT-professional wanneer: 

✔ je FA en BA tijdens je opleiding hebt geleerd, maar merkt dat de kennis is weggezakt;  

✔ je bestaande kennis wilt actualiseren aan de hand van de editie uit 2025;  

✔ je tijdens supervisie zekerder wilt kunnen uitleggen hoe een analyse is opgebouwd;  

✔ je een verdiepende FABA-workshop wilt volgen, maar eerst je fundament weer scherp wilt krijgen. 

Online workshop

✔ Na aanmelding kun je direct met de voorbereiding van de workshop starten. 

✔ Je bekijkt in je eigen tempo de demonstratievideo’s en de casus en leest literatuur. Voorbereidingstijd: circa XX uur. 

✔ Je krijgt toegang tot de online omgeving waar je een vraag voor de workshop in kunt sturen en het programmaoverzicht vindt.   

✔ Je ontvangt de Zoom-link voor de online workshop 

✔ De presentatie kun je na afloop nog eens terugkijken via de link in de online omgeving

Wat leer je tijdens de workshop functieanalyse en betekenisanalyse – Opfrissen? 

 ✔ De belangrijkste onderdelen van de functieanalyse en betekenisanalyse benoemen en herkennen. 

✔ Uitleggen hoe de functieanalyse en betekenisanalyse binnen het behandelproces worden gebruikt. 

✔ Overzicht houden over de belangrijkste begrippen, modellen en notatie. 

✔ Na deze workshop heb je voldoende overzicht om te bepalen welke verdiepingsstap het beste aansluit bij jouw leerdoelen. 

Wie zijn de docenten?

Rebecca Warner praat je bij over de veranderingen in de functieanalyses en betekenisanalyses en de verwachtingen die de beoordelingscommissie van N=1-verslagen heeft. Ik sta erom bekend dat ik een brug kan slaan tussen theorie en praktijk. Geen workshop vol details, jargon en afkortingen dus, maar tips en tricks waarmee je een dag later al aan de slag kunt.

Gastdocent Eva Vermeulen

Eva Vermeulen presenteert haar N=1-casus. Samen puzzelen met het opstellen van de bijbehorende analyses. We vergelijken we onze analyses met die van Eva. Daarna bespreken we welke bijsturing er van jou als N=1-begeleider wordt verwacht.

Literatuur en studiebelasting

✔ Van tevoren lees je hoofdstuk 6 en 8 uit de laatste versie van het boek ‘Geïntegreerde cognitieve gedragstherapie – Handboek voor theorie en praktijk’ van Kees Korrelboom en Erik ten Broeke (2025); 

✔ Je leest de casus waar we in de workshop actief mee aan de slag gaan. 

✔ Optioneel: je kunt het filmpje bekijken waarin Kees Korrelboom de probleemanalyses demonstreren. 

Wat gebeurt er na je aanmelding?

Na je aanmelding sturen we je direct een mail met de link naar de online omgeving. Hierin vind je: 

✔ Al het lesmateriaal 

✔ Hand-outs van de presentaties 

✔ De Zoom-link voor jouw online deelname aan lessen 

✔ Interne mailsysteem om met docenten en medestudenten te communiceren en je opdrachten in te leveren. 

Heb je de mail niet ontvangen? Check dan even je spamfolder. 

Inloggen

Je kunt inloggen in de online omgeving. Ben je je gebruikersnaam of wachtwoord vergeten? Je kunt nieuwe inloggegevens opvragen. 

Contact

We zien ernaar uit je online te ontmoeten. Heb je nog vragen over deze cursus? Neem dan even contact met ons op. 

Volg ons op Instagram!

Benieuwd naar sfeerbeelden, tips en een kijkje achter de schermen van de basiscursus? Volg ons op Instagram en blijf op de hoogte!

WAT VONDEN ANDEREN ERVAN?

VEELGESTELDE VRAGEN OVER DE VERVOLGCURSUS COGNITIEVE GEDRAGSTHERAPIE

Wat is het verschil tussen deze vervolgcursus en de basiscursus CGT?

De basiscursus richt zich vooral op losse technieken en het oefenen op basis van casuïstiek. In de vervolgcursus leer je deze technieken verbinden tot een samenhangend behandelproces. Je werkt aan een eigen casus, stelt een behandelplan op en oefent met interventies die passen bij specifieke klachtgebieden. Dit helpt je om als CGT’er meer diepgang en structuur aan te brengen in je behandelingen. Daarnaast besteden we aandacht aan verschillende stoornissen en zoomen we verder in op CGT-technieken voor de obsessief compulsieve stoornis en ziekteangststoornis, de gegeneraliseerde angststoornis, zelfbeeldproblematiek, suïcide preventie en slaapproblemen. 

Ja, deze cursus is juist ontwikkeld als verdieping na de basiscursus en voorbereiding op de N=1 studie. Je leert hoe je meetinstrumenten inzet, behandelplannen onderbouwt met literatuur en protocollen en hoe je je effectiviteit kunt evalueren. Dit geeft je praktische handvatten en meer zelfvertrouwen in aanloop naar je N=1 traject. 

De cursus is blended en flexibel ingericht. De lessen vinden plaats op zaterdagen (hybride) en vrijdagmiddagen (online), zodat je ze goed kunt combineren met een werkweek. Je krijgt direct toegang tot de online leeromgeving en kan je voorbereiding inplannen wanneer het jou uitkomt. Gemiddeld ben je 2 tot 4 uur per week bezig buiten de lesdagen om. 

Mocht je een keer niet naar de locatie kunnen komen, dan kun je de hybride lessen online volgen via Zoom. Zo mis je geen inhoud en blijf je betrokken bij de groep. Door de kleine groepsgrootte is er altijd voldoende ruimte om actief deel te nemen. Ook online. 

Ja, deze cursus is geaccrediteerd door de VGCt en levert je 50 punten op. Deze worden na afronding van de cursus aan je dossier toegevoegd. Heb je specifieke wensen over erkenning door andere beroepsverenigingen? Neem dan even contact op.